KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16129187
nr 1612 9187
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Fjällandskap. Signerad, daterad 1967. Blandteknik, bildmått: 31x49 cm, yttermått inklusive ram: 48x65 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:27:36
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)